روش اصلاح و صاف کردن دندان های کج شده چگونه است - پارسی زی
آموزش طراحی سایت در تبریز

آموزش طراحی سایت در تبریز

آموزش طراحی سایت در تبریز برای اینکه بتوان سایتی را طراحی کرد بایستی از بهترین روش آموزش طراحی سایت،استفاده کرد . زیرا همواره برای افرادی …

نگاهی به عواقب روان شناختی روابط نامشروع

نگاهی به عواقب روان شناختی روابط نامشروع

غریزه جنسی به عنوان یکی از نیازها و گرایشات فطری و طبیعی انسان شناخته می شود که به آرامش جسمی و روحی و سعادت مادی …

3 راه حل برای کم کردن هزینه‌های سمعک

3 راه حل برای کم کردن هزینه‌های سمعک

۳ راه حل برای کم کردن هزینه‌های سمعک سمعک یک وسیله الکترونیکی کوچک است که در داخل یا پشت گوش شخص قرار می‌گیرد. این وسیله …

مشکل دندان های کج و ناصاف بسیار در بین مردم رایج است. بسیاری از کودکان و بزرگسالان به آن مبتلا هستند. اگر دندان های شما کج است روش هایی برای اصلاح و رفع نقص آن در ادامه معرفی می کنیم.

دندان هایی که کاملاً مطابقت ندارند برای شما بی نظیر هستند و می توانند شخصیت و جذابیت خود را به لبخند شما بیفزایند.

با این حال ، اگر از نحوه نگاه دندان های خود راضی نیستید ، یا اگر این مشکلات سلامتی یا گفتاری را ایجاد می کنند ، می توانید آنها را مجددا تنظیم کنید.

چه عواملی باعث ایجاد دندان های کج می شود؟

اصلاح دندان کج

هم دندانهای کودک و هم دندانهای دائمی می توانند کج شوند و یا کج می شوند. دندانهای بچه گانه گاهی اوقات به حالت کج حرکت می کنند زیرا  فضای لثه آنها خیلی کم است.

عادت های طولانی مدت ، مانند مکیدن پستانک یا انگشت شست ، همچنین می تواند باعث بیرون کشیدن یا کج شدن دندان های کودک شود. وراثت و ژنتیک نیز ممکن است نقشی داشته باشند.

داشتن دندانهای کودک کج به این معنا نیست که کودک شما دندانهای دائمی کج خواهد داشت. با این حال ، اگر دندان های کودک در یک جمع و شلوغ رشد کنند ، ممکن است دندان های دائمی شلوغ باشد.

اگر تروما در دهان یا پوسیدگی دندان باعث شود یک یا چند دندان کودک زودتر از آنچه که طبیعی است بکشند ، دندانهای دائمی که در پی دارند ممکن است به جای مستقیم از لثه های شیب رشد کند.

سایر مواردی که روی دندانهای کودک تأثیر می گذارد شامل دندانهای دائمی نیز می شود:

اندازه فک

۹۲۲۱۰۲۲۹۴رژیم غذایی مدرن غذاهای نرم و فرآوری شده ای که بسیاری از افراد آن را مصرف می کنند به جویدن کمتری نسبت به غذاهایی که اجداد اولیه ما خورده اند نیاز دارند.

این تغییر اندازه فک جمعی ما را تغییر داده و آن را کوچکتر کرده است. دانشمندان بر این باورند که ممکن است فک کوتاه و تکامل یافته ما مسئولیت دندانهای شلوغ ، کج و خطا باشد.

عادات عملکردی ضعیف

عادات میو عملکردی رفتارهای تکراری است که بر روی عضلات یا عملکردهای دهان یا صورت تأثیر می گذارد. آنها شامل موارد زیر هستند:

  • مکیدن انگشت شست
  • پستانک یا بطری استفاده کنید
  • رانش زبان
  • تنفس دهان

مال اکلوژن (فک نادرست)

اصلاح دندان کج

به این معناست که دندانهای فوقانی شما کمی بالاتر از دندانهای تحتانی شما قرار می گیرد ، با آنکه نقاط مولر بالایی شما در شیارهای مولرهای پایینی شما قرار گرفته است. هنگامی که این ترازبندی اتفاق نیفتد ، مال اکلوژن نتیجه می یابد.

سوءاستفاده های رایج شامل اضافه وزن و کمبود وزن است. اگر چاقی دارید ، دندانهای جلوی فوقانی شما دورتر از دندانهای جلویی پایین شما بیرون زده است.

اگر دچار کمبود زخم هستید ، دندانهای جلوی پایینی شما دورتر از دندانهای جلویی فوقانی شما بیرون می زند. عادات غیر عملکردی ضعیف می تواند باعث بروز مال اکلوژن شود.
ژنتیک و وراثت

اگر یکی یا والدین شما دندانهای شلوغ یا کج داشته باشند ، ممکن است که شما هم چنین باشید. همچنین ممکن است شما از والدین خود یک مبالغ اضافی یا کم هزینه دریافت کنید.

مراقبت ضعیف از دندان

دندانهای شما حداقل باید سالانه توسط دندانپزشک معاینه شود ، بعضی اوقات می تواند به این معنا باشد که مشکلاتی مانند بیماری لثه و پوسیدگی ها درمان نمی شوند. این می تواند به دندان های کج و سایر مشکلات بهداشتی دندان منجر شود.

تغذیه ضعیف

تغذیه ضعیف ، به ویژه در کودکان ، می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها و رشد ضعیف دندان شود ، که پیش سازهای احتمالی دندان های کج هستند.

آسیب دیدگی صورت

ضربه به صورت یا دهان می تواند دندانها را از جای خود بدوزد و در نتیجه یک یا چند دندان کج به وجود بیاید.

مشکلات ناشی از دندانهای کج

 

در بعضی موارد دندان های کج می توانند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، دندانهای نادرست ممکن است بر توانایی جویدن شما اثر بگذارند و هر بار که بخورید باعث درد شما می شود.

بعلاوه ، ممکن است برخی از افراد نسبت به دندان های کج خود چنان خود آگاهی داشته باشند که جلوی لبخند زدن را بگیرند یا از موقعیت های اجتماعی خودداری کنند.

سایر موارد بهداشتی که باعث کج دندان می شود شامل موارد زیر است:

  • بیماری پریودنتال. تمیز کردن بین دندان های کج کار سختی است. این می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود. در صورت عدم درمان ، لثه می تواند منجر به پریودنتیت شود ، یک عفونت جدی تر که می تواند باعث آسیب به استخوان ها و دندان ها شود.
  • جویدن و هضم. دندانهای کج همچنین می توانند در جویدن مناسب اختلال ایجاد کنند که ممکن است باعث مشکلات هضم شود.
  • سایش بیش از حد دندانهای کج همچنین می توانند باعث پارگی بیش از حد بر روی دندانها ، لثه ها و عضلات فک شوند و در نتیجه دندان های ترک خورده ، فشار فک ، اختلال در مفصل تمپورودیبیبولار و سردردهای مزمن ایجاد می شود.
  • مشکلات گفتاری. اگر دندانهای شما به صورت نادرست تنظیم شوند ، می توانند در نحوه بیان صدا ایجاد شده و باعث ایجاد مشکل در گفتار شوند.
  • اعتماد به نفس. نارضایتی از ظاهر بدنی شما می تواند منجر به عدم اعتماد به نفس و دوری اجتماعی شود.

روش صاف کردن دندان های کج چگونه است؟

اگر تصمیم گرفته اید که صاف کردن دندان هایتان انتخاب مناسبی برای شما باشد ، گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید با دندانپزشک یا ارتودنتیست در مورد آنها صحبت کنید.

از این روش ها می توان به ارتودنسی دندان ، ایمپلنت دندان ، دندانپزشکی زیبایی و کامپوزیت اشاره کرد.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 10 اسفند 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.