کرونا چه اثرات مخربی بر سلامت روان می‌گذارد؟

کرونا چه اثرات مخربی بر سلامت روان می‌گذارد؟

در حال حاضر جهان با مشکل بزرگی دست‌وپنجه می‌کند. بیماری کرونا توانسته است سازوکار عادی بسیاری از کشورهای جهان را برهم بریزد و زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد. در حال حاضر زندگی ما به دلیل این بیماری در خطر گرفته است و فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته بودن بسیاری از مغازه‌ها و رستوران‌ها و حتی لزوم کار کردن از منزل برای بسیاری از ما که به زندگی اجتماعی عادت داریم بسیار مشکل است. علاوه بر این، استرس و اضطراب مبتلا شدن به کرونا و در خطر بودن جان خودمان و عزیزانمان می‌تواند فشار روانی زیادی برایمان داشته و حتی موجب ایجاد مشکلاتی برای سلامت روانمان می‌شود. در این مواقع کمک گرفتن از روانشناس و متخصص سلامت روان می‌تواند مفید باشد.

برای مقابله با اثرات روانی کرونا می‌توان از مشاوره روانشناسی آنلاین دکتر ساینا کمک گرفت. سامانه دکتر ساینا در این زمینه کمک‌کننده است. این سامانه روانشناسان و مشاوران کارآمد را به شما معرفی می‌کند. افراد با یاری روانشناس، بهتر می‌توانند اثرات روانی کرونا را کنترل کنند. اما کرونا چه تاثیرات بالقوه منفی بر روانمان دارد؟ در این نوشته نگاهی دقیق‌تر به این موضوع می‌اندازیم.

اثرات روانی کرونا

روانشناسان هشدار می‌دهند که کرونا و تغییراتی که این بیماری بر زندگی‌مان گذاشته است. اثرات روانی کرونا می‌توانند باعث آسیب جدی به سلامتمان شوند. برخی از آسیب‌های بالقوه این بیماری به شرح ذیل هستند:

کرونا و اضطراب

همه ما در موقعیت‌های مختلف اضطراب را تجربه می‌کنیم. اما اگر این احساس بیش از اندازه با ما همراه باشد، می‌تواند به سلامت روانمان لطمه زده و حتی کارکرد زندگی‌مان را دچار اختلال کند. از آنجایی که متاسفانه ابتلا به ویروس کرونا ممکن است حتی جان افراد را در خطر قرار دهد، و همچنین به این علت که افراد نمی‌توانند کنترل زیادی بر این بیماری داشته باشند، بسیاری از افراد اثرات روانی کرونا و استرس روزمره‌ی زیادی را تجربه می‌کنند که می‌تواند آثار مخربی بر عملکرد، سلامت روان و حتی سلامت جسمشان داشته باشد. اثرات روانی کرونا ممکن است بر سلامت جسمیمان نیز اثر منفی داشته باشند. استرس باعث ترشح کورتیزول شده و موجب می‌شود دفاع بدن کاهش پیدا کند.

توصیه‌هایی برای کاهش اضطراب

اولین و بهترین راهکار کنترل اضطراب، مشاوره روانشناسی است. روانشناس و متخصص سلامت روان به شما کمک می‌کند راهکارهای مختلفی را برای کم کردن اثرات روانی کرونا و اضطراب در زندگی خود به کار ببرید و همچنین از نظر روانی شما را حمایت می‌کند. از آنجایی که در این روزها مشاوره حضوری می‌تواند خطر ابتلا را افزایش دهد، دریافت مشاوره روانشناسی آنلاین انتخابی امن و مناسب در نظر گرفته می‌شود. در زمینه کنترل اثرات روانی کرونا می‌توانید برای پیدا کردن روانشناس مناسب به سامانه دکتر ساینا اعتماد کنید. تمام درمانگران و روانشناسان فعال در این سامانه توسط تیم تخصصی دکتر ساینا بررسی شده‌اند و صلاحیت آن‌ها تایید شده است. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا از طریق لینک زیر به وبسایت دکتر ساینا یا اپلیکیشن این سامانه مراجعه کنید.

https://www.drsaina.com/ConsultationDoctor_1_779/مشاوره-آنلاین-با-بهترین-روانشناس/

از آنجایی که حجم زیاد اخبار روزانه درباره بیماری کرونا در رسانه‌ها وجود دارد، برای کاهش دادن اثرات روانی کرونا بهتر است سعی کنید خود را در معرض میزان زیاد خبرهای مربوط به این بیماری قرار ندهید. درست است که برای جلوگیری از ابتلا به کرونا نیاز است مراقب باشید، اما دنبال کردن اخبار در برخی مواقع فقط موجب ترس و اضطراب می‌شود و نکته آموزنده‌ای برایتان نخواهد داشت.

کرونا و افسردگی

ناراحتی و احساس غم نیز هیجاناتی هستند که در زندگی روزمره می‌توانند افراد را درگیر کنند. اما اگر فرد بیش از اندازه درگیر این هیجانات منفی شود، افسردگی روان او را تحت کنترل در می‌آورد. بیش از هفده میلیون فرد مبتلا به افسردگی در جهان و جود دارد و برای این افراد غم و ناراحتی فلج‌کننده هستند.

روانشناسان و متخصصان روان نگران هستند که اثرات روانی کرونا باعث ابتلای تعداد بسیار بیشتری از افراد به افسردگی شود. کرونا نظم زندگی بسیاری از ما را تغییر داده است و روابط اجتماعی‌مان را کم کرده است. همچنین این بیماری باعث شده است بسیاری از ما نتوانیم ورزش کنیم یا تفریحات موردعلاقمان را انجام دهیم. تمام این فعالیت‌ها منشا حس شادی در زندگی‌مان هستند و نبود آن‌ها خطر افسردگی را بسیار جدی کرده است.

توصیه‌هایی برای مقابله با افسردگی

دریافت خدمات مشاوره روانشناسی یکی از بهترین راهکارها برای کم کردن اثرات روانی کرونا است. همچنین باید مراقب روابط اجتماعی‌مان باشیم. حمایت نزدیکان و دوستانمان می‌تواند روان ما را در برابر افسردگی مقاوم کند. بنابراین حتی اگر نمی‌توانید روابط رو در روی خود را با دوستانتان و خانواده‌تان حفظ کنید. توصیه ما این است که به شکل مجازی فعال باشید و از قدرت شادی‌بخش تماس‌های تلفنی و آنلاین با افرادی که دوستشان می‌دارید غفلت نکنید. راهکار عالی دیگر برای مقابله با اثرات روانی کرونا، نظم بخشیدن به زندگی است. حتی اگر از منزل کار می‌کنید یا آموزش آنلاین دریافت می‌کنید، بهتر است مانند روزهای عادی زمان مشخصی برای بیدار شدن و انجام دیگر فعالیت‌ها برای خودتان در نظر بگیرید.

اثرات روانی کرونا در خطر روان تمام ما است. بنابراین باید روانمان را برای مقابله با فشارهای ناشی از این بیماری تقویت کنیم. مشاوره روانشناسی دکتر ساینا در این زمینه به کمک ما می‌آید. صحبت کردن با متخصصان سلامت روان باعث می‌شود بتوانیم بهترین دفاع‌های روانی را یاد بگیریم و آن‌ها را در زندگی استفاده کنیم. برای دریافت خدمات مشاوره‌ای می‌توانید به وب‌سایت www.drsaina.com مراجعه کنید. همچنین اپلیکیشن این سامانه برای ارائه خدمات طراحی شده است.

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.