چرا گردشگران خارجی به ایران می‌آیند؟ دلایل عمده و نکاتی درباره اقامت - پارسی زی
بورسیه تحصیلی کشور اتریش رو چطوری بگیریم؟

بورسیه تحصیلی کشور اتریش رو چطوری بگیریم؟

بورسیه تحصیلی کشور اتریش رو چطوری بگیریم؟ کشور اتریش کشوری در مرکز اروپا است که یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت و به خصوص مهاجرت …

صفر تا صد فرش 12متری

صفر تا صد فرش 12متری

صفر تا صد فرش ۱۲متری مِهر یک فرش ۱۲ متری به دلتان افتاده اما می‌ترسید خیلی بزرگ باشد؟ هیچ فرشی جز یک فرش ماشینی ۱۲ …

حرف آخر

حرف آخر

حرف آخر آموزش کنکور در دی وی دی های حرف آخر با استفاده از تصویرسازی و شهودی سازی مطالب انجام می شود که منجر به …

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام خانه سفر پارس، روزگاری قرارگیری در مسیر جاده ابریشم پای سیاحان را به ایران باز می‌کرد و امروز زیبایی‌های به‌جامانده از آن دوران آن‌ها را به بازدید از کشوری کهن  ترغیب می‌کند. امروز دیگر گردشگران تاجر و مورخ و مستشار نیستند که قصدشان از سفر اقتصادی و سیاسی باشد.

گردشگران امروز با اهداف و نگاه‌های مختلفی پا در راه سفر می‌گذارند و این اهداف در انتخاب مقصدشان نقش بسیار مهمی دارد. ایران یکی از کشورهایی است که می‌توان گفت چنته‌ای پروپیمان از جاذبه برای طیف‌های مختلف گردشگران دارد.

گرچه امروز ایران با استانداردهای بخش خدمات گردشگری در دنیا فاصله دارد، اما جاذبه‌هایی در محدوده مرزهای این کشور قرار دارد که در طول تاریخ بسیاری از جهانگردان را وسوسه کرده تا برای بازدیدشان سختی‌ها را نادیده بگیرند. بهترین موسسات مهاجرت

مقاصد کلاسیک گردشگری

اغلب گردشگرانی که برای نخستین بار به کشوری سفر می‌کنند، ترجیح می‌دهند در مسیرهای کلاسیک سفر کنند و از جاذبه‌های پرطرفدار آن کشور بازدید کنند و در سفرهای دوم و سوم است که به کشف نقاط کمتر شناخته‌شده می‌پردازند و به گوشه و کنار شهرها و روستاها سرک می‌کشند. در سال‌های اخیر شاهد حضور کوله‌گردها و گردشگران ماجراجو در شهرهای مختلف ایران هستیم، اما همچنان اکثریت با گردشگرانی است که در قالب تورهای ایران  از پیش برنامه‌ریزی‌شده، به مقاصد کلاسیک سفر می‌کنند. دفاتر خدمات مسافرتی چند مسیر کلاسیک با توجه به علاقه گردشگران و جاذبه‌های شناخته‌شده جهانی ایران تعریف کرده‌اند و به‌عنوان گزینه در اختیار تورها قرار می‌دهند که شهرهای گردشگر پذیری مثل اصفهان، شیراز، یزد، خوزستان، مشهد، تبریز، کرمانشاه، کرمان، کاشان و همدان را شامل می‌شود. بهترین هتل های تهران

انگیزه سفر خارجی‌ها به ایران

در کنار این تورها که به مقاصد کلاسیک برگزار می‌شود، سفرهایی هم با نگاه تخصصی و اغلب به‌صورت فردی به نقاط مختلف ایران انجام می‌شود. در میان گردشگرانی که ایران را به‌عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند، هستند کسانی که برای سفرهایشان یک تم مشخص دارند، به طور مثال کسانی که بر اساس فهرست میراث جهانی یونسکو سفر می‌کنند و در سفرشان به ایران سراغ چغازنبیل و لوت و میمند و زنجان را می‌گیرند.

کسانی که برای صعود به قلل مرتفع جهان به کشورهای مختلف سفر می‌کنند و فتح دماوند و سبلان هدف اصلی سفرشان به ایران است. گردشگرانی هستند که لیستی بلندبالا از جاذبه‌های طبیعی دنیا دارند و با هر سفر مقابل تعدادی از آن‌ها یک نشانه می‌گذارند به معنای بازدید از آن جاذبه و در سفرشان به ایران هم به سراغ لوت و جنگل‌های هیرکانی و دریاچه ارومیه و چشمه‌ها و تالاب‌ها می‌روند. بعضی هم به گردشگری ادبی علاقه‌مندند و ایران را به‌قصد بازدید از مقبره سعدی و حافظ و فردوسی به‌عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند.

بعضی گردشگران برای تکمیل تحقیقاتشان برخی برای مراجعه به دکترهای پوست، برخی برای تاسیس کلینیک های زیبایی در مورد هنر شرقی و برای مطالعه در مورد خوشنویسی، مینیاتور و صنایع‌دستی و فرش به ایران سفر می‌کنند. محوطه‌های باستانی ایران هم جاذبه‌ای است که بسیاری پژوهشگران را به این بخش از آسیا می‌کشاند تا از شوش و سیلک و دهتل و شهرسوخته و جیرفت بازدید و آثار کشف شده در این محوطه‌ها را از نزدیک مطالعه کنند. هر چند تعداد گردشگرانی که به‌صورت فردی و با اهدافی مشخص به ایران سفر می‌کنند، زیاد نیست، اما آمارها در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که تعداد این طیف از گردشگران رو به افزایش است.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 21 شهریور 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.