افسانه‌ای سفر کنید! 5 جاذبه افسانه‌‍‍‌ای جنوب که حتما باید به آن‌ها سفر کنید. - پارسی زی
آشنایی با جراحی بینی گوشتی؛ مزایا، عوارض و هزینه

آشنایی با جراحی بینی گوشتی؛ مزایا، عوارض و هزینه

آشنایی با جراحی بینی گوشتی؛ مزایا، عوارض و هزینه   امروزه جراحی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی به شمار می آید، که …

پر طرفدارترین کنسرت های کیش در سال 1402

پر طرفدارترین کنسرت های کیش در سال 1402

پر طرفدارترین کنسرت های کیش در سال ۱۴۰۲ همان طور که می دانید، جزیره کیش به عنوان یکی از محبوب ترین جزایر کشور ایران شناخته …

بررسی قیمت و کیفیت برندهای سونی سامسونگ و ال‌جی

بررسی قیمت و کیفیت برندهای سونی سامسونگ و ال‌جی

چکیده : مقایسه تلویزیون سونی X77L و تلویزیون سامسونگ CU7000 با ال جی UQ75006 تفاوت و بررسی ارزان‌ترین تلویزیونهای فورکی سری ۷ با مشخصات هوشمند را مشاهده …

افسانه ای سفر کنید

یک بار یکی از اصحاب هنر و فرهنگ و ادب و… گفت “مطالعه فقط کتاب خواندن نیست. شما وقتی سفر می‌کنید، ناخودآگاه دارید مطالعه می‌کنید” این جمله به تنهایی شاید زیاد وسوسه برانگیز نباشد، اما کافی است تنها ذره‌ای به مطالعه علاقمند باشید و کمی بیشتر از آن به سفر و کشف و تجربه‌های جدید فکر کرده باشید تا همین جمله‌ی کوتاه و کمی شعار زده بتواند به قدر کافی قلقلکتان دهد 

ما معمولا برای رسیدن به دیگر برنامه‌ها مسئولیت سفر را به خیالاتمان واگذار می‌کنیم. اما بگذارید خیالتان را راحت کنم: هیچ لذتی بالاتر از کشف ناشناخته‌ها نیست و این مهم ممکن نمی‌شود مگر در سفر. آن هم سفر به جنوب ایران. اما یکی از دغدغه‌های اصلی هر مسافری مسئله‌ی اقامت است که ما برای این مسئله هم راه حلی داریم: رزرو ویلا و انواع اقامتگاه در وب سایت لیدوماتریپ. 

حالا که فکر سفر به جنوب را در سرتان انداختم بگذارید در ادامه چند مورد از شگفتی‌های این خطه‌ی افسانه خیز را برایتان بازگو کنم تا بعد از خواندن این مقاله چمدان به دست آماده‌ی رفتن باشید! 

پری دریایی از افسانه تا واقعیت 

حتما قصه‌های پری دریایی را از کودکی‌تان به یاد دارید. موجودی نیمه انسان و نیمه ماهی! قصه‌ها، اشعار،روایت‌ها و حتی انیمیشن‌هایی که درمورد پریان دریایی ساخته شده‌اند، این اطمینان را به ما می‌دهند که پری دریایی فقط در افسانه‌هاست. اما در سفر به جنوب کشور و به خصوص در بین مردم هرمزگان و بوشهر احتمالا کمی به افسانه بودن این قضیه مشکوک می‌شوید. در میان ساکنان سواحل خلیج فارس این داستان‌ها چنان با شور و حرارت و به شکل خاطره تعریف می‌شوند که نمی‌توانید به واقعی بودنشان شک کنید. 

یکی از افسانه‌هایی که احتمالا بیشتر به گوشتان خورده افسانه‌ی داماهی است. ابر ماهی زیبایی که در درل خود یک آرمانشهر پر از شادی و شور و موسیقی را حمل می‌کرده و روزی رسان ساحل نشینان، ناجی ماهیگیرهای گرفتار امواج و یاور عشاق بوده. اما در یک روز طوفانی گردابی عظیم دریایی جنوب را در بر می‌گیرد و داماهی برای نجات مردم خود را فدا می‌کند. فردای آن روز پیکر داماهی را روی ساحل پیدا می‌کنند که تا سال‌ها همانجا می‌ماند و دهانش به دروازه‌ ورودی بندر تبدیل شده و خورشید در یک چشمش طلوع و در دیگری غروب می‌کند. با این تفاسیر شما تنها با اجاره سوئیت در بندر عباس در دل یک ماهی بزرگ اقامت کرده‌اید. 

شعر “دخترای ننه دریا”ی شاملو را خوانده‌اید؟ در سفر به جنوب می‌توانید قصه‌ دیدار دریانوردان را با ننه دریا بشنوید. مادر دریا یکی دیگر از پریان دریایی مهربان است که زیر آب‌ها زندگی می‌کرده که بچه‌ای شیرخواره داشته و گاهی از غواصان می‌خواسته برای بچه‌اش گهواره‌ای تهیه کنند و به زیر آب ببرند و در ازای گهواره به آن‌ها مروارید می‌داده.  

قلعه جنی کیش، تالار عروسی جن‌ها! 

قلعه جنی کیش

این قلعه در گذشته پاسگاه هنگ مرکزی و محل خدمت سربازان و درجه داران ژاندارمری بوده. بارها گزارش مشاهده جن در این پاسگاه در نهایت منجر به تخلیه‌ی آن شد به طوری که تاکنون نیز به همان شکل باقی مانده و به قلعه‌ی جنی معروف شد. 

یکی از افسانه‌های مربوط به قلعه این است که یک شب ۴ سرباز باید تا صبح کشیک می‌دادند و به جز آن‌ها کسی در پاسگاه نبوده، صبح آن روز جسد هر ۴ نفرشان را با بدنی سرد و چهره‌های بهت زده و سیاه پیدا کردند. بعد از این قضیه پاسگاه برای همیشه و به بهانه‌ی تعمیرات تخلیه شد. 

یکی از راننده تاکسی‌های آن اطراف هم خاطره‌ای دارد از شبی که به عروسی جن‌ها می‌رسد و از ترس ماشین را خاموش کرده و تا صبح به تماشای جن‌های چیتان پیتان کرده در لباس‌های مجلسی می‌نشیند! 

کشتی یونانی کیش، دومین کشتی پر ماجرای بعد از تایتانیک!                             

اگر به جزیره کیش سفر کردید، بعد از اجاره روزانه خانه در کیش، حتما بازدید از کشتی یونانی را در لیست گردش‌هایتان قرار دهید و قصه‌های شندینی آن را از زبان بومیان بشنویداین کشتی یکی از جاذبه‌های افسانه‌ای جنوب ایران استقصه‌های زیادی درمورد این کشتی به گل نشسته شنیده می‌شود، اما یکی از دراماتیک ترین این قصه‌ها قصه‌ای است که به ننه مریم، یکی از اهالی روستای باغو نسبت می‌دهنددر این روایت ناخدای کشتی یونانی عاشق دختری به اسم مریم شده که ساکن روستای باغو بوده، اما پدر دختر راضی به ازدواج این دو نبوده و ناخدا به عمد کشتی را در نزدیکی روستا به گل می‌نشاند تا یادگاری برای معشوقش به جا گذاشته باشد. 

دره ستارگان، محل برخورد ستاره با زمینِ قشم 

دره ستارگان قشم

فرسایش زمین بر اثر تند باد ها ، بارش های رگباری و آب های سطحی در طی سال ها این دره را به وجود آورده و آن را به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری قشم تبدیل کرده استبومیان قشم این دره را استار افتیده” یا “استاره کفته می‌نامند و بر این باورند که در این منطقه ستارهای بزرگ از آسمان فرود آمده و به زمین اصابت کردهشدت اصابت به قدری زیاد بوده که خاک به هوا پرتاب شده و در همان نقطه خشک شده است و در نهایت دره ستارگان را به وجود آورده است. زمزمه‌های رازآلودی از حضور ارواح سرگردان و اجنه هم در این دره شنیده می‌شود که با اجاره سوئیت در قشم و اقامتی مطمئن در این جزیره می‌توانید ضمن دیدن این دره‌ی زیبا و اسرار آمیز، همه‌ی داستان‌ها را هم بشنوید. 

دره توبیرون، تَب بُرِ طبیعی  در گرم ترین نقطه ایران! 

تصور بیشتر مردم این است که خوزستان جای دیدنی ندارد و همه‌ی جذابیتش در کارون و پل معلق خلاصه می‌شود. به همین دلیل معمولا توسط عده‌ی کمتری برای سفر انتخاب می‌شود. اما حالا که از جاهای افسانه‌ای جنوب گفتیم، حیف است که از دره‌ی توبیرون بگذریم. بعد از اجاره ویلا در دزفول از لیدوماتریپ زمانی که خیالتان از بابت اقامت راحت شد، کمی از شهر فاصله بگیرید و به دره توبیرون بروید. توبیرون در گویش محلی به معنای تَب بُر است. در گذشته مردم منطقه بر این باور بودند که آب این دره شفا بخش است و مرده را زنده می‌کند. البته این داستان زیاد هم دور از ذهن نیست چراکه منظره‌ی این دره به قدری زیباست و آب و هوای آن چنان دلچسب است که هر دردی هم داشته باشیم خود به خود فراموش می‌شود. 

اقامتی دلنشین در دل افسانه‌ها با لیدوماتریپ 

اقامت در کیش

مدرنیسم و پیشرفت تکنولوژی همه‌ی کارها را برایمان راحت تر کرده‌اند. تا پیش از این شاید حتی تصور اینکه در خانه و تنها با چند کلیک بسیاری از کارهایمان را انجام دهیم سخت به نظر می‌رسید، اما امروزه شما می‌توانید پیش از سفر در حالی که در خانه روی یک مبل راحتی لم داده‌اید اقامتگاه دلخواه خود را انتخاب و رزرو کنید.  لیدوماتریپ، سامانه رزرواسیون آنلاین اقامتگاه، توانسته یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسافران را به راحتی حل کند 

لیدوماتریپ خدمات متنوعی از قبیل اجاره ویلا و سوئیت، اقامتگاه بوم‌گردی، کاروانسرا، کلبه جنگلی، هتل و… را برای مسافرین در سراسر ایران فراهم کرده است و طیف وسیعی از مسافران با بودجه و سلیقه‌های متفاوت را پوشش داده و تجربه رزروی امن و آسان را برای همه افراد به وجود آورده است. برای آشنایی بیشتر با خدمات لیدوماتریپ می‌توانید به نشانی www.lidomatrip.com مراجعه کنید. همچنین واحد پشتیبانی سایت همه روزه به صورت ۲۴ ساعته آماده‌ی پاسخگویی به شما هستند. 

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 26 آبان 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.