چگونه موشن گرافی یاد بگیریم ؟ - پارسی زی
دانلود جذاب ترین رمان های عاشقانه جدید

دانلود جذاب ترین رمان های عاشقانه جدید

جذاب ترین رمان های عاشقانه جدید در اینجا برخی از جذاب ‌ترین رمان ‌های عاشقانه جدید ایرانی در سال ۱۴۰۲ آورده شده است: رمان سهم من اثر …

ویژگی های بهترین میز اداری

ویژگی های بهترین میز اداری

ویژگی های بهترین میز اداری عموم افرادی که تصمیم به خرید میز اداری دارند، دوست دارند بهترین میز اداری را در تناسب با بودجه خود …

مشهورترین نویسندگان زن جهان

مشهورترین نویسندگان زن جهان

مشهورترین نویسندگان زن جهان در طول تاریخ ادبیات جهان، زنان بزرگی ظهور کرده اند که با خلق آثار بی نظیرشان ، تاثیری انکارناشدنی در ادبیات …

چگونه موشن گرافی یاد بگیریم ؟

موشن گرافی این روزها به یک هنر پولساز هم برای گرافیست و هم برای شرکت های ذینفع تبدیل شده است . در گذشته شرکت ها برای تبلیغات و معرفی محصولاتشان با چالش های زیادی روبرو بودند . اولین مورد سرعت پایین اینترنت و نبود بستر مناسب برای ارائه محتوا بود . این مشکل اکثرا با ارائه محصولات دیجیتال بر روی سی دی و دی وی دی حل میشد . این نوع ارسال و انتقال مطلب خود نیز دارای اشکالات فراوان از هزینه دی وی دی تا طول عمر مناسب آن بود .

مشکل بعدی هزینه بالای تولید محتوا تصویری در آن روزها بود . در گذشته نرم افزارهای ساخت موشن گرافی نظیر افترافکت هنوز به وجود نیامده بودند یا بسیار ابتدایی بودند. در نتیجه شرکت ها برای معرفی خدمات و محصول میبایست از تیزرهای رئال استفاده میکردند . تیزرهای رئال برعکس موشن گرافیک نیازمند هزینه بسیار بالایی بودند . هزینه هایی نظیر نیروی انسانی تا گریم ، اجاره تجهیزات ، اجاره محل فیلمبرداری ، دکور و … از این قبیل چالش ها بودند .

خوشبختانه با پیشرفت علم و سرعت بالای اینترنت نرم افزارهایی نظیر افترافکت بسرعت پیشرفت کردند . ارائه محیط ۲٫۵ بعدی موجب بوجود آمدن موشن گرافی شد. امروزه افترافکت نرم افزار اصلی موشن گرافی محسوب میشود.

اما نکته مهم درباره این هنر ، روش یادگیری آن است . یکی از روش های یادگیری موشن گرافیک ، یادگیری بصورت پروژه محور است . در این روش شما گام به گام با استاد مراحل پروژه را تک به تک انجام می دهید. این روش مزایایی دارد اما استفاده از هر منبع آموزشی و اجرای پروژه و حل چالش های مختلف المان اصلی در یادگیری موشن گرافیک است .

موشن گرافی هنریست که در آن المان های ۲ بعدی در محیط ۲٫۵ بعدی با حرکت دوربین داستان گویی میکنند . برای ساخت المان های سه بعدی و وکتور شما نیاز به یادگیری ابزارهای ساخت وکتور نظیر ایلستریتور دارید . پس در قدم اول شما باید یک گرافیست ۲ بعدی کار خوب باشید . دقیقا روایت ۲٫۵ بعدی در موشن گرافیک بیانگر همین موارد است . شما در قدم اول باید یک گرافیست ۲ بعدی باشید و سپس وارد دنیای موشن گرافیک و محیط ۲٫۵ بعدی شوید . برای اشنایی و حضور یا دانلود آموزش های موشن گرافی میتوانید به وبسایت مهدی حسین پور سری بزنید . موشن گرافی بازار کاری مناسبی یافته که میتواند برای شما جذاب باشد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 6 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.