6 عامل مهمی که منجر به طلاق زوجین می‌شود

6 عامل مهمی که منجر به طلاق زوجین می‌شود

بدون شک یکی از بدترین اتفاقات ممکن در زندگی زناشویی جدایی و طلاق است. طلاق غالبا آخرین راهکار برای پایان دادن به اختلافات زناشویی بوده …

اهمیت سرویس کولر آبی در پیشگیری از ویروس کرونا

اهمیت سرویس کولر آبی در پیشگیری از ویروس کرونا

شاید باور نکنید و یا تا قبل از خواندن این مطلب نمیدانستید که سرویس و تعمیر کولر آبی در انتقال و پیشگیری از ویروس کرونا …

فرهنگ مردم تبریز

فرهنگ مردم تبریز

فرهنگ مردم تبریز تبریز یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای کشورمان به‌شمار می‌آید که در گذشته برای ایام طولانی پایتخت ایران نیز بود. این شهر …

چگونه موشن گرافی یاد بگیریم ؟

موشن گرافی این روزها به یک هنر پولساز هم برای گرافیست و هم برای شرکت های ذینفع تبدیل شده است . در گذشته شرکت ها برای تبلیغات و معرفی محصولاتشان با چالش های زیادی روبرو بودند . اولین مورد سرعت پایین اینترنت و نبود بستر مناسب برای ارائه محتوا بود . این مشکل اکثرا با ارائه محصولات دیجیتال بر روی سی دی و دی وی دی حل میشد . این نوع ارسال و انتقال مطلب خود نیز دارای اشکالات فراوان از هزینه دی وی دی تا طول عمر مناسب آن بود .

مشکل بعدی هزینه بالای تولید محتوا تصویری در آن روزها بود . در گذشته نرم افزارهای ساخت موشن گرافی نظیر افترافکت هنوز به وجود نیامده بودند یا بسیار ابتدایی بودند. در نتیجه شرکت ها برای معرفی خدمات و محصول میبایست از تیزرهای رئال استفاده میکردند . تیزرهای رئال برعکس موشن گرافیک نیازمند هزینه بسیار بالایی بودند . هزینه هایی نظیر نیروی انسانی تا گریم ، اجاره تجهیزات ، اجاره محل فیلمبرداری ، دکور و … از این قبیل چالش ها بودند .

خوشبختانه با پیشرفت علم و سرعت بالای اینترنت نرم افزارهایی نظیر افترافکت بسرعت پیشرفت کردند . ارائه محیط ۲٫۵ بعدی موجب بوجود آمدن موشن گرافی شد. امروزه افترافکت نرم افزار اصلی موشن گرافی محسوب میشود.

اما نکته مهم درباره این هنر ، روش یادگیری آن است . یکی از روش های یادگیری موشن گرافیک ، یادگیری بصورت پروژه محور است . در این روش شما گام به گام با استاد مراحل پروژه را تک به تک انجام می دهید. این روش مزایایی دارد اما استفاده از هر منبع آموزشی و اجرای پروژه و حل چالش های مختلف المان اصلی در یادگیری موشن گرافیک است .

موشن گرافی هنریست که در آن المان های ۲ بعدی در محیط ۲٫۵ بعدی با حرکت دوربین داستان گویی میکنند . برای ساخت المان های سه بعدی و وکتور شما نیاز به یادگیری ابزارهای ساخت وکتور نظیر ایلستریتور دارید . پس در قدم اول شما باید یک گرافیست ۲ بعدی کار خوب باشید . دقیقا روایت ۲٫۵ بعدی در موشن گرافیک بیانگر همین موارد است . شما در قدم اول باید یک گرافیست ۲ بعدی باشید و سپس وارد دنیای موشن گرافیک و محیط ۲٫۵ بعدی شوید . برای اشنایی و حضور یا دانلود آموزش های موشن گرافی میتوانید به وبسایت مهدی حسین پور سری بزنید . موشن گرافی بازار کاری مناسبی یافته که میتواند برای شما جذاب باشد.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 6 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.