کاربرد شینگل در سقف های شیبدار - پارسی زی
میکروفن بی سیم عصای دست سخنرانان

میکروفن بی سیم عصای دست سخنرانان

میکروفن بی سیم عصای دست سخنرانان همانطور که می دانید میکروفن بی سیم ابزاری است که به نوازندگان، سخنرانان، تولیدکنندگان محتوا، https://titrehdagh.com/%d8%ac%d8%b1%d8%a7-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%81%d9%86-%db%8c%d9%82%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%85-%d8%9f/که خبری از سیم …

قند خون یک ساعت بعد از غذا در بارداری

قند خون یک ساعت بعد از غذا در بارداری

افزایش قند خون یک ساعت بعد از غذا در بارداری زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌ها در برابر عملکرد انسولین که در دوران بارداری توسط هورمون‌های …

با ساندویچ پانل بهترین بازدهی را از سرمایه گذاری خود بگیرید| آسیا پانل

با ساندویچ پانل بهترین بازدهی را از سرمایه گذاری خود بگیرید| آسیا پانل

با ساندویچ پانل بهترین بازدهی را از سرمایه گذاری خود بگیرید| آسیا پانل ساندویچ پانل جز مصالح ساختمانی پیش ساخته است و از دو لایه …

کاربردشینگل در سقف های شیبدار

شینگل چیست؟

C:\Users\seo\Downloads\شینگل چیست؟.jpeg

شینگل محصول جدید است که از سمت کشور ترکیه به ایران آمد و سقف های شیک و زیبا دارد.

شینگل جز رایج ترین پوشش برای زخم های شیبدار و شیروانی است که در منطقه کانادا و آمریکا قدمت طولانی دارد.

یکی از پر طرفدار ترین محصولات سقف ها هستند که در جهان شناخته می‌شود شرکت مختلفی این قطعات را به ایران آورده است و باعث شده اند خیلی از ایرانی ها از این سقف ها استفاده کنند.

دلیل شکل ظاهری زیبا و تنوع رنگ مقاوم و عایق بندی مناسب و همچنین تنوع طرح به علت لایه های قیری که در درون آنها وجود دارد جایگزین بسیار خوبی برای محصولات شیروانی شده است که دارای مشکلات عادی بودند.

مصالح شکننده و سخت که در سقف خانه ها به کار می روند بسیار سنگین و ناایمن به حساب می ایند اما با ورود به این سقف و شیروانی های ایرانی باعث شد انعطاف پذیری آنها بالا برود و بسیاری از مشکلات رفع شود.

شینگل از مصالح نسبتا ارزان است که برای پوشش سقف خانه های کشی دارد استفاده می شود این خانه ها در مقابل باران سر و صدا باد محافظ هستند و با طرح های مختلف رنگ بندی های متنوع وارد بازار شده اند.

استفاده از پوشش سقف شینگل در سقف هایی که شیب دار هست سقف خانه های مسکونی ویلایی و سقف شیروانی هستند بسیار متداول و پرکاربرد است.

همچنین پیاده‌سازی پوشش سقف های شیبدار شینگل بسیار آسان است و انعطاف بسیار بالایی در حین نصب دارد.

این روزها انواع شینگل با طرح های متنوع و ضخامت های مختلف وارد بازار شده است و از پرکاربرد ترین پوشش‌ ها برای شیروانی ها در کشور آمریکا بود .

شینگل های آسفالتی اولین بار در سال ۱۹۰۱ در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت با استفاده از مواد ارگانیک و یا تکه های پارچه پنبه ای اجرا می شد و بعد از مدتی به علت بالا رفتن هزینه مواد اولیه که در ساخت آنها به کار برده می‌شد با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته تر و قرار دادن فایبرگلاس در مواد اولیه آن اشکال مختلف داخلی و خارجی می گردد.

امروزه از این شینگل ها به عنوان پوشش اصلی سقف شیبدار برای ساختمان های تجاری اداری و مسکونی استفاده می کنند زاویه شیب سقف های شیبدار اگر بین ۱۵ تا ۷۰ درجه باشد می ‌توان از این سقف ها برای ساختمان ها استفاده کرد.

این نوع پوشش از لایه های مختلفی مثل فایبرگلاس گرانول های سنگی غیر تشکیل شدن قطعات تشکیل دهنده این نوع پوشش به صورت مستطیلی هستند و در برخی از مواقع تخت و مسطح می باشد.

از جمله مصالحی که برای پوشش سقف هایلوکس و ویلایی مورد استفاده قرار می گیرد این محصول به دلیل اینکه لایه اصلی آنها از قیر ساخته شده است ماندگاری بسیار زیادی دارد علاوه بر آن ساعت یکپارچه آن در برابر عواملی مثل نشت آب بادهای تند مقاوم است.

همچنین در این وسیله از گرانول های طبیعی استفاده می شود لایه اصلی محصول در برابر عواملی مثل آسیب های فیزیکی تغییر رنگ نمی دهد و کاملا ایمن است.

شینگل ها گرمایشی و سرمایشی است این موضوع بر روی ماندگاری این محصول هم تاثیر می‌گذارد رنگ هایی که در آن استفاده می شود بسیار زیاداست و در برابر نور خورشید مقاوم است.

مشخصات کیفی شینگل

C:\Users\seo\Downloads\مشخصات شینگل.jpg

لایه فایبر گلاس به واسطه قیر های باکیفیت درون آنها قرار گرفته اند که دانه های معدنی و رنگ های متنوع هم در ساخت آنها به کار برده شده است که نسبت به آن بسیار آسان است مانند یک عایق سبک و زیبا عمل می کند انعطاف پذیری بالایی دارد دارای استاندارد اروپا و آمریکا است در مواقعی کشی به سطوح بیشتر از ۳۰ درجه باشد به کار گرفته می‌شود با توجه به ضخامت کمی که این محصول دارد و بسیار سبک و قابل حمل است ضخامت آن بسیار مناسب است در صورتی که پنج لایه دارد.

لایه اول لایه رویی و ظاهری شینگل است که سنگ ریزه های طبیعی و قرار گرفتن در لایه دوم یا لایه های زیرین آن نوع قیر وجود دارد لایه سوم فایبرگلاس های اشباع شده هستند که باعث بالا رفتن مقاومت شینگل میشود.

پایه چهارم چسبی حساس به حرارت است که برای چسباندن ورق از آن استفاده می شود پایه پنجم پایه آخر شناخته می‌شود که مقاومت آن را بالا می برد

خصوصیت مزایای سقف شینگل

C:\Users\seo\Downloads\مزایای استفاده از شینگل سقف شیبدار.jpg

شینگل در مقابل رطوبت تغییرات جوی آب باران برف بسیار مقاوم است خطرات و رطوبت در گذر زمان در لایه زیرین آن نفوذ می ‌کند البته این پوشش به واسطه هایقی که در زیر شینگل نصب شده است.

می‌تواند رطوبت را دفع کند امروزه این نوع پوشش جایگزین بسیار خوبی برای سقف های شیبدار است این سقف ها قبلا چوبی و آهنی بودند ولی سقفهای شینگل کار را راحت کرده است.

همانند پوشش عایق عمل می کند دچار فرسایش و پوسیدگی نمی شود و زنگ نمی زنند این نوع پوشش در مقابل اشعه فرا بنفش و مادون قرمز مقاوم است.

نور خورشید از باعث از بین رفتن ترکیبات شیمیایی و رنگ پوشش های مختلف سقف های شیبدار می شود اما نگرانی هایی که در این سقف ها به کار برده شده است.

این نوع پوشش تاثیر می گذارد و به هیچ عنوان رنگ آن ها از بین نمی رود و کیفیت آن ها پایین نمی آید از مهم ترین مزیت هایی که این سقف دارد این است که به راحتی بر روی هر سطحی نصب می‌شود و می‌توان بر روی آن ها راه رفت این نوع پوشش در برابر زلزله مقاوم است خطر کم تری برای ساکنین ایجاد می کند استفاده از این پوشش در مناطق جنگلی و مراتع و زلزله‌ خیز بسیار ایمن است.

شینگل در قبال اشکال و رنگ های مختلف می توان استفاده کرد و آنها را سفارش داد و همین امر موجب می‌شود که تنوع در ساختار و رنگ این نوع پوشش افزایش پیدا کند انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد این نوع پوشش نیاز به نگهداری و روش های محافظتی خاصی ندارد ماندگاری و طول عمر آن ها بسیار زیاد است و بسیار سبک است در مقابل شعله‌ های آتش مقاومت هستند.

کاربرد چوب او اس بی

یکی از ارزان ترین چوب هایی که در صنعت ساختمان استفاده میشود چوب او اس بی میباشد.

کاربرد چوب او اس بی بیشمار هستش و در مکان های مختلف نصب میشود؛ از برترین کاربرد چوب او اس بی در زیر ساخت سقف شیبدار شینگل بسیار زیاد است.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 21 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.