قرص اورژانسی ، ضد بارداری ال دی تنسی لونژیل در بارداری شیردهی پریودی چیست - پارسی زی
قرص تاخیری ، سیلدنافیل و ویاگرا و وگادول ایرانی قوی گیاهی فوری

قرص تاخیری ، سیلدنافیل و ویاگرا و وگادول ایرانی قوی گیاهی فوری

قرص تاخیری پارسی زی همراه باشید.امروز در مورد انواع قرص های تاخیری صحبت می کنیم.حتما شما هم نام قرص های ویاگرا و سیلدنافیل و وگادول …

زایمان طبیعی ، بدون درد ، بدون سانسور خارجی در آب+فیلم و کلیپ و عوارض

زایمان طبیعی ، بدون درد ، بدون سانسور خارجی در آب+فیلم و کلیپ و عوارض

زایمان طبیعی زایمان طبیعی بدون درد و سانسور به همراه فیلم و کلیپ ، زایمان طبیعی خارجی در آب و عوارض آن همگی در سایت …

قرص ال دی ، عوارض و نحوه مصرف قرص خارجی اورژانسی بعد از رابطه و پریود

قرص ال دی ، عوارض و نحوه مصرف قرص خارجی اورژانسی بعد از رابطه و پریود

قرص ال دی قرص ال دی خارجی چیست ، قرص ال دی اورژانسی بعد از رابطه ، قرص ال دی برای رشد مو و ریش …

قرص اورژانسی

قرص اورژانسی

قرص اورژانسی ، ضد بارداری ال دی تنسی لونژیل در بارداری شیردهی پریودی چیست همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد.

قرص ضد بارداری

قرص ضد بارداری زمانی معنی پیدا می کند که زوجین رابطه جنسی بدون مراقبت داشته باشند.این کار مانند نامش یک روش اورژانسی است و روش کلی برای جلوگیری از بارداری نیست.این قرض تخمک گذاری را تاخیر می اندازد.

بیشتر بخوانید : بیماری زونا ؛ در بزرگسالان و سالمندان واگیردار است

روش های جلوگیری

این روش های به دو دسته تقسیم می شوند.دسته اول قرص ضد بارداری و دسته دوم را اصطلاحا آی یو دی می نامند.سه نوع قرص ضد بارداری داریم که بدون نسخه با داشتن سن قانونی می توانید از داروخانه ها بگیرید.

لوونورژسترول به قرص های ضد بارداری گفته باشد که دارای هورمون هستند ای قرص ها عبارتند از : ۱- قرص بدون نسخه مای‌وِی (My Way).2- پلن بی وان‌استپ (Plan B One–step).3- قرص بدون نسخه پرونتزا (Preventeza).4- قرص بدون نسخه (Take Action).

توجه داشته باشید که قرص های ضد بارداری دیگری هم موجود است ولی باید توجه داشته باشید که هر بار باید بیشتر از یک قرص مصرف کنید.این قرص ها اصولا عملکرد ضعیفتری دارند و موجب حالت تهوع می شوند.

دقت داشته باشید که هر قرص ضد بارداری رو سرخود نخورید چرا که همه این قرص ها دارای عوارض هستند و مصرف بدون مشورت با پزشک می تواند ضررهای زیادی برای شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید : ورم کلیه ، علت و درمان و علائم ورم کلیه در نوزاد و کودان و بزرگسالان

قرص ضد بارداری اولی‌پیریستال نیز موجود است که به الا و الاوان نیز شهرت دارد و فقط با داشتن نسخه از پزشک می توانید این قرص را دریافت نمایید ، این قرص ضد هورمونی است که اثرات هورمون‌های کلیدی برای تشکیل جنین را مسدود می کند.

روش مصرف و عملکرد

لوونورژسترول کارش این است که به صورت موقت از آزاد شدن تخمک ها جلوگیری می کند و یا جلوگیری می کند از ورود تخمک های بارور شده به داخل رحم.هر چقدر زودتر این قرص را مصرف کنید بعد از رابطه ، قطعا تاثیرش بیشتر است.

اگر دوز آن ۱٫۵ بود روزی یکی کافی است ولی اگر دوز آن ۰٫۷۵ است می توانید روزی دو تا یا دوازده ساعتی یک قرص مضرف نمایید.

اگر این قرص را تا سه روز بعد از رابطه بخورید تا ۹۰ درصد از بارداری جلوگیری می کند.قرص الا هم تا ۵ روز بعد از رابطه می توانیم بخوریم.

روش دیگر هم روش IUD است.کار این وسیله این است که از قرار گرفتن تخمک های بارور شده در رحم جلوگیری می کند و بسته به نوع قرص ضد بارداری مصرف شده باید سه تا پنج روز در رحم قرار گیرد.

عیب روش IUD این است که استفاده از این ابزار باعث می شود که ممکن است عادت ماهانه شما زمانش بیشتر شود ، دردناک تر شود و شدیدتر شود.اگر این ابزار شما را اذیت کرد از قرص ضد بارداری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : آرتروز ، علائم و درمان گیاهی آرتروز در مفاصل چیست

نحوه اثر گذاری

خوردن قرص لوونورژسترول در هر ۸ زنی که ممکن است بارداری شوند بعد از آن رابطه جنسی ، از بارداری ۷ نفرشان جلوگیری می کند.توصیه در مورد زنان چاق این است که از روش IUD استفاده شود.

قرص الا هم احتمال بارداری را یک سوم می کند و تا ۵ روز بعد از رابطه می توانید از آن استفاده کنید.توجه داشته باشید که ار قرص را خوردید و سپس رابطه داشتید باید دوباره قرص بخورید.

منع مصرف

بعد از بارداری هرگز قرص نخورید چرا که تحقیقات نشان داده است که باعث مرده به دنیا آمدن جنین می شود.زنانی هم که دچار حساسیت به این قرص ها و یا عوامل سازنده آن هستند هم باید با نظر پزشک متخصص مصرف کنند.

افراد مبتلا به بیماری های مزمن نیز باید این قرص ها را مصرف کنند.قرص های الا با موارد زیر تداخل دارند و تقریبا کارایی خود را از دست می دهند.

  1. برخی از داروهای گیاهی؛
  2. داروهای سِل، صرع و ایدز؛
  3. داروهای کاهش اسید معده مانند امپرازول (omeprazole)؛
  4. آنتی بیوتیک های نه‌چندان معروف (مثل ریفابوتین و ریفامپسین).

بیشتر بخوانید : قرص گریپین ؛ کاربرد و عوارض و مصرف قرص گریپین ۳ برای چیست

مصرف در دوران شیردهی

قرص لوونورژسترول تقریبا در دوران شیردهی مشکلی برای نوزاد ندارد ولی مصرف قرص الا در دوران شیردهی هنوز ضرر و زیانش به اثبات نرسیده است ولی خب توصیه می شود که بعد از مصرف این قرص تا ۵ روز به کودک خود شیر ندهید.

عوارض قرص اورژانسی

پس از مصرف احتمالا دچار حالت تهوع می شوید.اگر حالت تهوع سریع رخ داد به پزشک خود مراجعه نمایید.

قرص لوونورژسترول دوره قاعدگی را تغییر می دهد.یا زود می شود یا دیر یا شدید.

ممکن است دچار حساسیت سینه شوید.

ممکن است دچار سرگیجه شوید.

ممکن است عضلات شکمتان دچار درد شدید شوند.

لکه بینی قبل از قاعدگی.

مزایای قرص اورژانسی تنسی

تنسی اولین شرکت بین المللی داروسازی است که دارای گواهینامه GMP برای تولید هورمون های جنسی دهانی در ایران است.

تنسی با انتقال فن آوری اروپایی به بالاترین استانداردهای بین المللی در مزرعه آینده تولید می شود که اثربخشی و سلامتی آن را تضمین می کند.

بیشتر بخوانید : آمپول بتامتازون ، ال آ برای چیست در بارداری سرماخوردگی

تنسی در دو دوز مختلف ۲٫۵ میلی گرم و ۲٫۵ میلی گرم برای استفاده در شرایط اضطراری پیشگیری از بارداری تولید می شود.

تنسی اولین و تنها قرص ضد بارداری اضطراری است که در ایران در یک بسته بندی اختصاصی ، کامل با یک بروشور ، در Ati Farad ایران ساخته می شود و این امکان را به شما می دهد تا مصرف کننده از بالاترین درجه اثربخشی برخوردار باشد. .

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 23 آذر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.