نکات مهم برای طراحی وب سایت - پارسی زی
خواص کره نارگیل در بارداری

خواص کره نارگیل در بارداری

بارداری دوران حساسی می باشد که در این دوره مادران باردار باید بسیار محتاط عمل کنند. مصرف بعضی از مواد غذایی و داروها در این …

تور مشهد از کرمانشاه، دری به دنیای جاذبه ها

تور مشهد از کرمانشاه، دری به دنیای جاذبه ها

تور مشهد از کرمانشاه، دری به دنیای جاذبه ها تور مشهد از کرمانشاه از تورهای داخلی پر مخاطبی است که به صورت مداوم از سوی …

نکات مهم مراقبت از مو قبل و بعد از رنگ مو

نکات مهم مراقبت از مو قبل و بعد از رنگ مو

نکات مهم مراقبت از مو قبل و بعد از رنگ مو از آنجایی که موها عضو مرده ای هستند که ترمیم نمی­شوند نمی­توانیم با انواع …

آیا با نکات مهم برای طراحی سایت آشنا هستید؟ طراحی وب سایت باید با در نظر گرفتن نکات مهمی صورت پذیرد که رعایت هر یک از آن ها باعث بهبود عملکرد سایت و ارائه خدمات برتر به کاربران در فضای مجازی خواهد شد.

برای همین در صورت نیاز به طراحی وب سایت برای جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت باید به این نکات توجه کنید تا بتوانید موفق به دست یابی به اهداف خود در بلند مدت شوید.

انتخاب بهترین ساختار برای وب سایت

ساختار وب سایت جزو مهم ترین فاکتورهایی است که باعث جذب کاربر در فضای مجازی می شود. این ساختار باید با توجه به نوع وبسایت و خدماتی که ارائه می دهد تعیین شود.

برای همین است که ساختار وب سایت های فروشگاهی یا وب سایت های خبری باید بسیار متفاوت باشد. در نظر گرفتن این نکات در طراحی سایت نقش مهمی در امکان توسعه فعالیت های سایت و جذب مخاطبان در آینده دارد.

در این راستا باید توجه داشته باشید که ساختار هر وب سایت دارای دو بخش اصلی است که چیدمان اصلی آن را تشکیل می دهند.

این دو بخش شامل موارد زیر هستند:

–          ساختار اصلی سایت

ساختار اصلی سایت با توجه به سبک و کاربری سایت مشخص می شود. این ساختار نقش تعیین کننده در دسترسی کاربران به اطلاعات و خدمات مورد نیاز آن ها دارد.

برای مثال صفحاتی که در سایت های خبری در بردارنده لیست اخبار سایت هستند جزو صفحات اصلی هستند. در سایت های فروشگاهی نیز صفحاتی که لیست محصولات را در خود جا داده اند از اهمیت ویژه برخوردار هستند.

ساختار سایت باید به گونه ای باشد که دسترسی راحت و سریع کاربر را به بخش های اصلی آن فراهم کند.

–          محتوای سایت

محتوای سایت در ساختار اصلی (در کلیه صفحات آن مانند صفحات وبلاگ) قرار می گیرد. برای همین است که می توان ساختار اصلی سایت را به عنوان ظرفی در نظر گرفت که محتوای سایت را در بر می گیرد.

این محتوا می تواند متنی، تصویری یا ویدئویی یا سایر المان ها و آیکون ها در سایت باشد.

برای داشتن بهترین چیدمان در طراحی سایت به چند نکته زیر توجه داشته باشید:

۱٫      قسمت خانه یا صفحات اصلی را در تیررس دید بازدید کننده قرار دهید

در زمان طراحی سایت باید توجه کنید که قسمت هوم یا صفحات اصلی را با توجه به زبان وبسایت در بخشی قرار دهید که به راحتی توسط بازدید کننده قابل تشخیص باشد.

۲٫      لینک دهی در صفحات اصلی با دقت انجام شود

شاید برای صفحات وبلاگ لینک دهی به صفحات منبع و لینک های خارجی مشکل خاصی نداشته باشد. اما در صفحات اصلی لینک دهی باید با دقت تمام انجام شود. این لینک دهی باید به دارندگان وب سایت کمک کند تا به اهداف خود برسند.

۳٫      استفاده از کلمات ساده و پرمعنا در وب سایت مهم است

یکی از نکات مهمی که در محتوای وبسایت و از جمله در صفحات اصلی مهم است، توجه به استفاده از کلمات ساده و جذاب است. استفاده از جملات طولانی یا کلمات و اصطلاحات پیچیده در طراحی سایت توصیه نمی شود.

۴٫      طراحی گرافیکی سایت

یک نکته مهم که در طراحی وب سایت باید در نظر داشت، تفاوت در نحوه طراحی گرافیکی سایت هایی است که ممکن است برای اهداف متفاوت طراحی شده باشند. یک طراحی گرافیکی جذاب امکان جذب کاربران را برای شما فراهم خواهد کرد. برای همین باید توجه ویژه به رابط کاربری و طراحی گرافیکی سایت ها داشته باشید.

علاوه بر این، موارد مهم زیادی هستند که مانند کدنویسی بهینه و توسعه امکانات سایت در حین طراحی باید به آن توجه ویژه کرد. هر یک از این موارد با توجه به نیازسنجی های انجام شده صورت خواهد پذیرفت.

تفاوت طراحی سایت های مختلف

تا این بخش با اهمیت طراحی سایت و نکات مهمی که باید در چیدمان ساختار سایت، لینک دهی، تولید محتوا و کدنویسی یا توسعه سایت در نظر گرفت به طور خلاصه اشاره شد.

به طور حتم کلیه این نکات باید با در نظر گرفتن کاربری سایت در نظر گرفته شوند. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه به انواع سایت که ممکن است افراد حقیقی و حقوقی اعم از سازمان ها و شرکت ها نیاز به طراحی بهینه آن ها داشته باشند اشاره شده است:

سایت های فروشگاهی

سایت های فروشگاهی امکان ارائه خدمات مختلف به بسیاری از کاربران در فضای مجازی را با عرضه آنلاین انواع کالا خواهد داد. در این سایت ها نیاز به استفاده از درگاه های پرداخت الکترونیکی و صفحاتی برای لیست کالاها و محصولات به عنوان بخش های اصلی سایت می باشد که باید در طراحی سایت فروشگاهی به آن توجه کرد.

سایت های خدماتی

این سایت ها با توجه به خدماتی که ارائه می دهند به صفحاتی نیاز دارند که خدمات اصلی سایت (مانند خدمات مقایسه و فروش آنلاین بیمه) را در اختیار مشتریان قرار دهند.

“طراحی سایت های خدماتی باید با توجه به نوع سرویس هایی که در اختیار شهروندان قرار می گیرد صورت گرفته باشد.”

سایت های خبری

در سایت های خبری به طور معمول صفحات اصلی دربردارنده لیست اخبار می باشند. در طراحی سایت خبری از درگاه های پرداخت یا صفحات ارائه خدمات آنلاین استفاده نمی شود. برای همین است که در این سایت ها چیدمان اصلی به طور معمول مشخص است و این محتوا یا انتخاب اخبار است که باعث جذب کاربران می شود.

سایت های شرکتی

طراحی سایت های شرکتی باید با توجه به حوزه فعالیت شرکت و انتخاب بهترین عبارات در صفحه اصلی برای معرفی شرکت صورت پذیرد.

سخن آخر

به طور حتم آنچه درباره طراحی سایت ذکر شد تنها بخشی از نکات مهم و تفاوت هایی است که در طراحی انواع وب سایت باید در نظر گرفت. لازم است به این مباحث به طور تخصصی و با در نظر گرفتن نکات متعددی پرداخت.

لازم به ذکر است در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت طراحی سایت نبض نت برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی سایت تماس بگیرید. به طور حتم اطلاعات بیشتری در مورد طراحی وب سایت با توجه به حوزه فعالیت شما در اختیارتان قرار خواهند داد.

ممنونیم که از پیج اینستاگرام ما حمایت می کنید و عضو می شوید

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 29 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.